NASLOVNASPORT
VK Marsonia uspješan u kvalifikacijama za Kup Hrvatske

9.6.2019. 16:38 | Ivica Jankovic PREGLEDA: 305

Jučer je VK Marsonia odigrao dvije utakmice u kvalifikacijama za Kup Hrvatske za mlađe kategorije.

U prvoj utakmici igrali su mlađi juniori ( 2003. i 2004. godište ) koji su pobijedili Osijek s šest golova razlike. U prve dvije četvrtine brodski vaterpolisti nisu uspijeli iz kontra napada zabiti 7.- 8. čistih prilika zahvaljujući lošoj realizaciji, ali i dobrim obranama osječkog vratara pa se na poluvrijeme otišlo jednim golom razlike za goste ( 7:8 ). U druge dvije četvrtine Marsovci su počeli igrati svoju igru pa su brzim realizacijama postizali pogotke i upisali pobjedu od 18:12. Najviše golova kod brođana postigli su Filip Kolesarić 6. i Mihael Glavaš 5.

U drugoj utakmici u kategoriji kadeta ( 2005. godište ) u Slavonski Brod došli su gosti iz Siska. Nedavno ih je Siscia u prvenstvenoj utakmici u ovoj kategoriji pobijedila na brodskim bazenima pa su Marsovci odlučili osvetiti se za poraz pobjedivši ih s čak 24. razlike ( 29:5). Najviše golova za Marsovce postigli su Dino Šokić 7. i Ria Glas 5.

VK Marsonia - VK Osijek ( mlađi juniori ) 18:12 ( 4:4, 3:4, 7:3, 4:1 ) Čorak 7 obrana, Mrkalj, Tolić, Aladrović, Kolesarić 6, Bullesbach, J.Levak, Vrbljančević 2, Jukić, Dankić 2, Glavaš 5, Milutinović 1, Šokić, Bošnjak 2. Trener Zdravko Aladrović, pomoćni trener Kristaian Šimić

VK Marsonia - VK Siscia ( kadeti ) 29:5 ( 6:0, 7:2, 7:3, 9:0 ) Čorak 5 obrana, Marinović 2, Milić 4, Ivezić 1, Šokić 7, Tolić 2, K.Levak 3, Bullesbach, Glas 5, Maras 3, Blagić 2