Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

Slomili protivnika sa zvukom sirene

SB Online | Slomili protivnika sa zvukom sirene SB Online | Slomili protivnika sa zvukom sirene

PRORED

Sinoć se u Vukovaru odnosno u SD Borovo odigrao derbi Kupa regija liga za prvaka za kadete (U17). Ovo je bila utakmica prvog kola koja je odgođena zbog koronavirusa. U napetoj i odličnoj utakmici slavili su dečki iz Slavonskog Broda sa 74:71 (15:19, 14:9, 16:29, 26:17).

Utakmica je opravdala epitet derbija jer je to zaista i bio. Ekipa KK Brod-a došla je u Vukovar samo dan nakon gradskog derbija koji su odigrali s KK Marsonijom gdje su u odličnoj utakmici te pred dobro ispunjenim tribinama pobijedili gradske rivale sa 76:67, u sklopu juniorske lige. Kako za juniore igraju većina dečki koji su kadeti ova utakmica s KK Borovo je bila test mentalne i fizičke spremnosti ekipe trenera Rimca.

Bez ozlijeđenog Borne Dorontića od samog početka utakmica je bila "tvrda" a rezultat se mijenjao iz napada u napad. Uz iznimno loše suđenje sudačkog para koji je jednako oštetio obadvije ekipe, na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom domaćina od 29:28. U drugo poluvrijeme Brođani su ušli bolje te su nakon treće četvrtine vodili s 12 koševa razlike. Odlična ekipa Borova se uspjela vratiti te 4 sekunde prije kraja izjednačuje rezultat na 71:71. Na semaforu je ostalo 2,1 sekunda do kraja i aut za Brođane, lopta dolazi do Bašića koji šutira za tri poena i pogađa uz veliko slavlje košarkaša KK Broda.

Najbolji strijelac utakmice bio je Nebojša Smiljanić iz ekipe KK Borovo koji je ubacio 35 poena. Za goste iz Slavonskog Broda najviše koševa postigao je Junačko 20 a pratili su ga Trtolja s 15, Sudić s 14 te Safundžić s 10 poena.

KK Brodu slijede još dvije utakmice s Borovom u Slavonskom Brodu i Vinkovcima u Vinkovcima. Brođani vode na ljestvici te se nadamo da će u još ova dva preostala kola upisati pobjedu te osvojiti prvo mjesto i plasirati se u 1/4 finale Kupa regija na razini cijele Hrvatske.