1.11.2025. u 14:18
TEKST: D. Krstanović / PU BP
FOTO: Arhiva
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
1.11.2025. u 14:18
TEKST: D. Krstanović / PU BP
FOTO: Arhiva
Unatoč brojnim apelima, tragičnim posljedicama i svakodnevnim upozorenjima policije, vožnja pod utjecajem alkohola i dalje je ozbiljan problem na našim cestama. Samo tijekom jedne noći, policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška zatekli su trojicu vozača koji su za volan sjeli pijani – dvojicu s vrlo visokim koncentracijama alkohola u organizmu, a jednog koji je odbio alkotestiranje.
Prvi slučaj zabilježen je u Cerniku, 31. listopada u 23.45 sati, kada je zaustavljen 73-godišnji vozač osobnog automobila. Alkotest je pokazao 1,71 promil alkohola, zbog čega je vozač priveden i zadržan na otriježnjenju u policijskoj postaji.
Samo nešto kasnije, oko 1 sat poslije ponoći u Starom Petrovom Selu, policija je zaustavila 21-godišnjeg vozača koji je odbio alkotestiranje. Policijski službenici su ga odmah priveli, a liječničkim pregledom je potvrđeno da je sposoban za daljnji postupak i zadržavanje do otriježnjenja.
Treći slučaj dogodio se u ranim jutarnjim satima 1. studenoga, oko 4.15 sati, u Ulici Nikole Tesle u Novoj Gradiški, gdje je zaustavljen 19-godišnjak s 1,67 promila alkohola u krvi. I on je završio u policijskoj postaji do prestanka djelovanja alkohola.
Protiv sve trojice vozača podnesene su prekršajne prijave prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.









