Pobjeda Slavije protiv novogradiške Sloge

PRIJE 6 MJESECI
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U 12. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je u Pleternici tek u završnici borbene, kvalitetne i neizvjesne utakmice, s dva obrata, savladala vrlo dobru i čvrstu Slogu iz Nove Gradiške s 3:2. Gledatelji su po lijepom sunčanom vremenu mogli vidjeti pet golova, a napokon su domaći navijači, nakon neuspješnih rezultata, dočekali pobjedu svoje momčadi.

Domaćin dolazi u vodstvo već u 5. minuti (1:0), a strijelac je bio Ivan Smojvir poslije suradnje s brzonogim i razigranim Pavom Nikolićem. Gostujuća ekipa se ne predaje te učestalim napadima ugrožava gol mladog Ivana Kraljaka, što je za gotovo pola sata urodilo plodom. Prvo Vinko Memedović poravnava rezultat (1:1) udarcem iz jedne gužve, a ubrzo u 32. minuti Nikola Tomić rijetko viđenim golom s ruba šesnaesterca dovodi svoju momčad u vodstvo (1:2). S ovim rezultatom završava prvo poluvrijeme, a nakon odmora Slavija preuzima inicijativu.

Već u 49. minuti Filip Kocijan savladava gostujećeg vratara Marka Maričevića (2:2), a utakmica se postupno odigrava uglavnom na sredini terena, uz povremene napade, ali bez nekih izrazitih šansi. Izgledalo je da će susret završiti podjelom bodova, no zadnjih desetak minuta pripada domaćoj momčadi koja opasnim protunapadima daje do znanja da želi nešto više. U 85. minuti Ivan Smojvir postiže pobjedonosni gol (3:2), a u sudačkoj nadoknadi umalo je postigao i svoj treći pogodak, no u tome ga je omeo istrčavanjem gostujući vratar načinivši prekršaj. Osječki sudac Zvonimir Sudarić mu je bez dvojbe pokazao crveni karton, a ubrzo je posljednjim zviždukom označio kraj ove zanimljive utakmice,

Slavijin trener Ninoslav Parmaković čestitao je svojim igračima na zasluženoj pobjedi.-Bolje smo otvorili utakmicu, a Sloga je bolje završila prvo poluvrijeme s vodstvom 2:1. U drugom poluvremenu nismo se predali, a s obzirom na veću želju i htijenje, zasluženo smo pobijedili. U sljedećem kolu čeka nas susret u gostima sa Slavonijom, a napominjem da ćemo nastupiti u oslabljenom sastavu-kazao je trener Parmaković kojemu je ovo druga pobjeda otkako je preuzeo seniorsku momčad pleterničkog trećeligaša.

Trener Sloge Miroslav Pavišić naglasio je kako je domaćin, prema očekivanju, agresivno krenuo u utakmicu.-Dobili smo rani gol u petoj minuti, a zatim smo se konsolidirali i preuzeli inicijativu te završili prvo poluvrijeme u našu korist U drugom poluvremenu ponovno dobivamo rani gol, a zatim slijedi tridesetak minuta borbe na sredini terena, bez nekih šansi i s jedne i druge strane. Domaćin je iskoristio jednu našu nesmotrenost i zasluženo pobijedio-izjavio je Slogin trener.