SB Online | U hokejaškim uvjetima odigran gradski derbi SB Online | U hokejaškim uvjetima odigran gradski derbi

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

U sklopu prve ženske košarkaške lige, odigran je gradski derbi između ŽKK Brod na Savi i KK Broda-a. U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici pobijedile su košarkašice BNS-a s 74:73.

Nakon dugo vremena košarkašice trenera Rimca počele su ozbiljno parirati gradskom rivalu. Na vrlo niskoj temperaturi u dvorani Vijuš (nije radilo grijanje), BNS je od početka kontrolirao utakmicu, ali agresivnijom igrom u drugoj četvrtini KK Brod je uspio smanjiti rezultat, te se na poluvrijeme otišlo sa 6 koševa razlike za BNS. Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu, te pred kraj utakmice košarkašice KK Brod-a došle su priliku i pobijediti utakmicu. Nedostatak treninga zbog izolacije od 10 dana i manjak iskustva kod KK Brod-a dovelo je do krajnjeg rezultata.

Najviše poena na utakmici dala je Poljac i to njih 30 dok kod KK Broda-a najviše poena su dale Rimac i Glomazić po 19.

Ova ekipa djevojaka u KK Brod-u pokazala se kao ekipa puna potencijala i pokazale su da se uz rad i trud može jako puno. Naravno kad prođe ova epidemija kada više ne bude izolacija i ograničenja, kada cure budu kompletne uz trenerice i trenere u klubu mogu samo napredovati.

Uvjeti sinoć u ŠD Vijuš nisu za odigravanje košarkaške utakmice, a kako čujemo takvo stanje i na treninzima. Uvjeti su bili bliže odigravanju hokejaške utakmice a ne košarkaške. Grijanje nije bilo upaljeno, te nije bilo prevelike razlike između vanjske i unutarnje temperature. Grad Slavonski Brod je osigurao sportsku infrastrukturu, ali uvjeti u dvorani mogu i moraju biti na razini. Sinoć se pokazalo da u Brodu postoji ogroman potencijal u ženskoj košarci. Ponekad je potrebno dovesti i igračicu iz drugih gradova međutim nedostatak novca je taj koji će bojim se napraviti veliki problem u ženskoj košarci u Brodu. Primjeri da se može i da lokalne zajednice stoje iza klubova su Osijek i Požega. Dakle gdje ima volje ima i načina.