SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

NOVOGODIŠNJI ŠAHOVSKI TURNIR U SLAVONSKOM BRODU Pobjednik FM Josip Soldo, drugi Marijan Kanjković, treći Mario Rajković

PRIJE 4 MJESECA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U organizaciji Šahovskog kluba „Ruščica” iz Ruščice, organiziran je u Slavonskom Brodu pojedinačni brzopotezni turnir. Ovo tradicionalno 25. po redu šahovsko natjecanje održano je u Klubu veterana 3. gardijske brigade „Kune“ u Skoću. Sudjelovala su 24 igrača s područja Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Osječko-baranjske županije, iz Slavonskog Broda, Ruščice, Bukovlja, Garčina, Velike Kopanice, Strizivojne, Starog Slatinika, Gornjih Bogićevaca, Požege, Brestovca, Pleternice i Čaglina. Igralo se po švicarskom sustavu 11 kola, s tempom 5 minuta po igraču, s dodatne 3 sekunde za svaki odigrani potez.

Poslije zanimljivih i uzbudljivih partija, prvo mjesto osvojio je slavonskobrodski FIDE majstor Josip Soldo s 9 bodova, drugo mjesto zauzeo je prvokategornik Marijan Kanjković (8) iz ŠK Vina Markota (Pleternica), a treći je drugokategornik Mario Rajković (8) iz ŠK Slavonac (Bukovlje). Treba napomenuti da su trojica od petorice igrača koji su zauzeli prvih pet mjesta s područja Požeštine.

U ime organizatora, klupski predsjednik i državni sudac Mato Opačak uručio je trojici prvoplasiranih igrača medalje, a najborbenijem igraču Siniši Toliću iz ŠK Ruščica digitalni šahovski sat. Pomoćnik glavnog suca bio je županijski sudac Ivan Tomić. Za sudionike turnira organizator je pripremio prigodni domjenak.