SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online
Oglas
Oglas

Kladarić otkrio: HDZ-ovac se neće predati, evo što slijedi

19.7.2022. u 14:57
TEKST: Luka Safundžić

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | Kladarić otkrio: HDZ-ovac se neće predati, evo što slijedi

19.7.2022. u 14:57
TEKST: Luka Safundžić

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Vijeće Vrhovnog suda Republike Hrvatske donijelo je odluku kako bivši HDZ-ov saborski zastupnik iz Požeško-slavonske županije, Franjo Lucić, ipak mora ići u zatvor na godinu dana zbog podmićivanja novinara Telegrama, Drage Hedla.

 „Vijeće Vrhovnog suda Republike Hrvatske u sjednici održanoj 7. lipnja 2022. prihvatilo je žalbu državnog odvjetnika, te je preinačena presuda prvostupanjskog suda u odluci o kazni na način da se optuženi F.L. osuđuje na kaznu zatvora u trajanju od jedne godine za davanje mita umjesto, rada za opće dobro. Tom odlukom ujedno je i odbijena kao neosnovana žalba optuženika“, objavio je Vrhovni sud RH.

 „Vrhovni sud smatra da je prvostupanjski sud, nakon što je pravilno utvrdio olakotne okolnosti na strani optuženika (neosuđivanost, roditeljstvo i životnu dob) te okolnosti precijenio, zanemarujući činjenicu da je optuženik počinio teško koruptivno kazneno djelo prema novinaru, čime je grubo povrijedio odredbu članka 38. Ustava RH kojom je zajamčena sloboda mišljenja i izražavanja misli, koja obuhvaća osobito slobodu tiska i drugih sredstava priopćavanja, slobodu govora i javnog nastupa, iako je kao zastupnik u Hrvatskom saboru bio dužan štititi i promicati prava građana zajamčena Ustavom RH“, stoji u objavi Vrhovnog suda. 

Naš novinar ekskluzivno je razgovarao s odvjetnikom Franje Lucića – Mijom Kladarićem, koji nam je kazao: „Ja tu odluku nisam vidio, i ne mogu je komentirati jer ne mogu komentirati nešto što nisam pročitao. 

Čuo sam iz medija da je preinačena presuda Županijskog suda u Osijeku kojom je Franjo Lucić osuđen na kaznu zatvora, koja je zamijenjena radom za opće dobro, ali očito po žalbi Državnog odvjetništva koja je usvojena i preinačena, tako da on zapravo mora ići u zatvor“, kazao nam je ekskluzivno Kladarić. 

Kladarić nam je također otkrio i što su sljedeći koraci njega i Franje Lucića, a to pogledajte u našem videozapisu. 




Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Promijeni temu