Dvostruka pobjeda košarkašica Broda na Savi

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | Dvostruka pobjeda košarkašica Broda na Savi SB Online | Dvostruka pobjeda košarkašica Broda na Savi

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

Protiv novog kluba u Premijer ligi Zadar Plusa košarkašice Broda na Savi u 16. kolu odigrale su sasvim dobru utakmicu nakon koje su zabilježile uvjerljivu pobjedu sa 75:54. Ovo je ujedno bila 5. pobjeda u ovom prvenstvu, a 4. s više od 20 razlike budući su Brođanke još uvjerljivije slavile pobjede na domaćem terenu protiv riječkog FSV-a i Splita te u gostima kod Zagreba.
Od početka pa do kraja utakmice djevojke Borisa Viraga bile su u stalnom vodstvu tako da je njihova pobjeda sasvim zaslužena. Pogotovo što je izborena s 21. košem razlike, dok je u Zadru bilo 83:70. Na taj način Brod na Savi bit će u prednosti na kraju sezone ukoliko ova 2 kluba budu imala isti omjer pobjeda i poraza koji je sada isti nakon 16 odigranih utakmica.
Sjajno su košarkašice Broda na Savi otvorile utakmicu te su nakon 5 minuta imale prednost od 10:2, da bi ubrzo bilo i 16:4. Sigurnom igrom djevojke Borisa Viraga držale su rezultatsko vodstvo sve do poluvremena na koje se otišlo sa 42:32. Još bolje Brođanke igraju u nastavku te se njihova razlika nastavila povećavati do najvećih +16 za 59:43 koliko je bilo uoči posljednje dionice. Premda je slavonskobrodska Amerikanka Shaniya Jones imala nešto skromniju večer odlično su je nadomjestile Edita Poljac, Tamara Jovančević, Marina Ćurković i mlada Fiona Princip koja je odlično odigrala svojih 18 minuta. Zahvaljujući njima Brod na Savi je stalno povećavao svoje vodstvo do konačnih 75:64. U ekipi trenera Viraga dobre brojke imala je Tamara Jovančević koja je uz 20 koševa dodala 11 skokova i 6 dodavanja. Uz nju su po 16 poena ubacile Edita Poljac i Shaniya Jones, dok je Poljac imala i 7 asistencija. Vrijedi izdvojiti i Marinu Ćurković s 9 ubačaja i 9 skokova, dok su po 6 koševa postigle Andrea Stanković i Fiona Princip.
U sastavu Zadar Plusa je Amerikanka Yasmine Joyner postigla 19 koševa te je imala 11 skokova. Uz nju je Jelena Ljubos ubacila 11, a Magdalena Dražić 10 poena. Na ljestvici se Brod na Savi nakon 16. kola nalazi na 9. mjestu od 12 klubova s omjerom od 5 pobjeda i 11 poraza, dok isti učinak imaju Pula i Zadar Plus. U slijedećem kolu Brođanke su trebale ići na gostovanje u Split kod KA Žane Lelas, ali je ta utakmica međusobnim dogovorom klubova odgođena.