Derbi vodeće dvije momčadi opravdao očekivanja, osam pogodaka uz remi

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | Derbi vodeće dvije momčadi opravdao očekivanja, osam pogodaka uz remi SB Online | Derbi vodeće dvije momčadi opravdao očekivanja, osam pogodaka uz remi

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

U nedelju popodne, derbi je zasigurno opravdao očekivanja. Gledatelji su mogli uživati u fantastičnoj nogometnoj predstavi koju su nam pružile momčadi NK Mladost iz Jakačine Male i NK Slavonca iz Slavonskog Kobaša.

Jakačina je na svom terenu ugostila drugoplasirani Slavonac iz Slavonskog Kobaša, naime ove dvije ekipe dijele isti broj bodova i nalaze se na dvije vodeće pozicije. Zbog bolje gol razlike vodeću poziciju drži momčad iz Jakačine, dok bolji međusobni omjer ima Slavonac iz Slavonskog Kobaša, koji iz prošle polusezone ima pobjedu nad istoimenim klubom.  Utakmica puna golova i šansi baš onako kako odlikuje pravom derbiju. Tako su gosti već u 19. minuti došli do vodstva autogolom Višeslava Vrljića nakon prekida i sjajnog ubačaja Matka Matoka.

Međutim vodstvo Slavonca nije dugo potrajalo i u 27. minuti domaćini nakon lijepe malonogometne akcije postižu pogodak za 1:1, a strijelac je bio Eugen Paun. Nakon samo 4 minute Mladost iz Jakačine povećava svoju prednost te u 31. minuti postižu još jedan pogodak a ovoga puta u strijelce se upisuje i Rafael Paun nakon što je sam izbio pred vratara gostujuće momčadi i mirno realizirao za prednost domaćina. Naravno ni ovo vodstvo Jakačine nije dugo potrajalo jer je Slavonac već u 40. minuti izjednačio, a pogodak glavom nakon udarca iz kuta zabio je Leon Šolčić. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:2 što je samo pokazalo o kakvoj se utakmici radi i dalo nadu za još bolje drugo poluvrijeme. Kako smo završili prvo, tako smo otvorili i drugo poluvrijeme, pogotkom.

Ovoga puta Jakačina je ponovno došla u vodstvo u 48. minuti od 3:2 nakon što je gol glavom postigao Rafael Paun. Nakon toga čak neobično dugo mreže su mirovale sve do 65. minute kada ispuca loptu između dva protivnička stopera sjajno prima Matko Matok a još ljepše  realizira lobom i donosi novo izjednačenje. Nakon toga obje momčadi su stale na loptu i na neko vrijeme primirile igru, ali to nije bio kraj uzbuđenjima. Samo 2 minute prije kraja domaćini zadaju težak udarac gostima i postižu pogodak za preokret i vodstvo od 4:3 a strijelac je bio Janković Mario u 88. minuti. Bez razmišljanja nakon izvedene lopte gosti su poletjeli u napad i okupirali gol Jakačine koja se pokušavala braniti, sve dok nisu ispucali jednu loptu do polovice terena kada ju je u 90. minuti  Stjepan Lužanac i nevjerojatnim pogotkom bacio publiku u trans i na koljena bacio domaćine.

Gol koji se svakako ne viđa često, lopta je preletjela sve i pala u rašlje protivničkom vrataru  Nakon što smo svjedočili pravom derbiju za lidera prvenstvene ljestvice, nakon ovog kola obje momčadi broje isti broj bodova (23). Do kraja prvenstva ostalo je još 6 kola, i nikad uzbudljivija završnica 2. ŽNL C.