Društvo

Lovci kopaničkog kraja dijelom sanirali oštećenja od nevremena na svojim objektima [FOTO]

Olujno nevrijeme zahvatilo je sredinom srpnja područje Brodsko-posavske županije prouzročivši štete na gospodarskim i stambenim objektima, te nestanak električne energije.

MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI TURNIR U ČAGLINU: Prvo mjesto osvojio zagrebački velemajstor Mladen Palac
Lovci kopaničkog kraja dijelom sanirali oštećenja od nevremena na svojim objektima [FOTO]

Olujno nevrijeme zahvatilo je sredinom srpnja područje Brodsko-posavske županije prouzročivši štete na gospodarskim i stambenim objektima, te nestanak električne energije. Velike štete imali su i lovci ponajviše u istočnom dijelu županije.

Tako je lovačka kuća u Divoševcima, koju su izgradili i koriste članovi Lovne jedinice Gaj Divoševci- Kupina u sastavu Lovačkog društva Vir iz Velike Kopanice, imala ogromna oštećenja koja su najvećim dijelom vlastitim trudom i dobrovoljnim radom lovci sanirali.

-Srušeno je deset stacioniranih lovačkih i šest pokretnih čeka, a štete na lovno-tehničkim objektima iznose više od deset tisuća eura – kaže nam Mario Vukasović, predsjednik LD Vir. Dodaje da je na lovačkoj kući u Divoševcima vjetar odnio krov, te pričinio štetu na drugim dijelovima objekta, a procijenjeno je da ona iznosi više od 25 tisuća eura.

Zahvaljujući aktivnostima čelništva Lovačkog saveza Brodsko-posavske županije, ponajprije predsjednika Mate Grgića, Hrvatski lovački savez je ubrzo nakon nevremena Viru dodijelio donaciju u iznosu od pet tisuća eura. 

Kopaničkim lovcima još predstoji dosta posla da sve vrate u prvobitno stanje tako da očekuju potporu lokalne zajednice, sponzora i dobrih ljudi.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti