Evo što o eko-incidentu kažu iz Grada Slavonskog Broda
Jučer smo objavili fotografije s ušća Mrsunje, odnosno s mjesta gdje se Mrsunja ulijeva u Savu.

Jučer smo objavili fotografije s ušća Mrsunje, odnosno s mjesta gdje se Mrsunja ulijeva u Savu. Na fotografiji je vidljivo kako je došlo do pomora riba.
Kontaktirali smo načelnika Stožera CZ BPŽ g. Bošnjakovića te ravnatelja Nastavnog zavoda za javno zdravstvo dr. Cvitkovića te oni nisu imali nikakva saznanja o spomenutom događaju.
Obratili smo se i Gradu Slavonskom Brodu koji nam je rekao:
"Mi za sada imamo informaciju koju smo dobili od Željke Šimunić iz Hrvatskih voda da je do pomora riba došlo uslijed podizanja ustava brane. Ona pretpostavlja da se to dogodilo zbog nedostatka kisika.
Bez obzira na tu informaciju mi smo uputili pisani dopis Inspektoratu zaštite okoliša u Slavonskom Brodu, te smo ih zamolili da nas obavijeste o svim radnjama koje su poduzete u slučaju pomora riba, kako bi imali kvalitetnije informacije vezane uz taj događaj", rekla je za SBOnline viša stručna suradnica za odnose s javnošću i protok Grada Slavonskog Broda Kristina Ergotić.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
.webp)
Prognoza · Slavonski Brod
Anketa
Novi dizajn SB Online portala mi je:



