Uvjerljiva pobjeda Slavije protiv Svačića iz Starog Slatinika

PRIJE 2 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Nogometni klub Slavija iz Pleternice u 24. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok sastao se ovoga vikenda na domaćem terenu s petoplasiranim Svačićem iz Starog Slatinika. Susret dvaju susjednih klubova iz Požeško-slavonske i Brodsko-posavske županije privukao je pozornost njihovih brojnih navijača, a protekao je u zanimljivom i borbenom nadmetanju  u kojem je domaćin izborio uvjerljivu pobjedu 3:0. Čvrsti i prodorni gosti imali su početkom utakmice inicijativu, a već u 8. minuti umalo su poveli. Naime, u jednom napadu njihov napadač Mihael Bosanac ne iskorišćuje vrlo izglednu prigodu za gol, kada lopta pogađa mladog domaćeg vratara Ivana Kraljaka koji se prethodno istaknuo uspješnom obranom. Zapaženim  obranama dokazuje se i Svačićev vratar Dario Tipura.  U 29. minuti Slavijin višestruki strijelac Marko Žuljević odmjerenim prizemnim udarcem pogađa protivničku mrežu (1:0), a s ovim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice domaća momčad preuzima inicijativu koju ima do kraja utakmice, a plod takve igre je novo vodstvo. U 68. minuti najbolji igrač utakmice Marko Žuljević poslužuje u kaznenom prostoru prodornog i neuhvatljivog Pavu Nikolića koji iz neposredne blizine pogađa protivničku mrežu za 2:0. Samo četiri minute kasnije (72)  Slavija povećava vodstvo nakon prekršaja nad Tomislavom Ognjenčićem. Osječki sudac Stjepan Barišić dosuđuje jedanaesterac, a uspješni izvođač najstrože kazne je Marko Žuljević koji se tako drugi put upisuje u listu strijelaca za konačnih 3:0. Ovom četvrtom uzastopnom pobjedom Slavija se poslije nepotpunog 24. kola našla na 11. mjestu prvenstvene ljestvice s 29 bodova. U 25. kolu odlazi na gostovanje u Đakovo gdje se susreće domaćom Đakovo Croatijom, momčadi iz gornjeg dijela ljestvice.

Poslije utakmice Slavijin trener Ninoslav Parmaković čestitao je svojim igračima.-Svojom igrom pokazali su volju, zalaganje i htijenje, a nagrada za to je zaslužena pobjeda. Gosti su prvih dvadesetak minuta imali inicijativu, a preostali dio utakmice bili smo bolja momčad. Okrećemo se utakmici u Đakovu, a borba za opstanak bit će neizvjesna do posljednjeg kola-izjavio je N. Parmaković.
Gostujući trener Branko Polić čestitao je Slaviji na pobjedi i poželio joj sreću u sljedećim utakmicama.-Danas smo igrali desetkovani, bez nekoliko ozlijeđenih igrača, a mogli smo povesti već na početku susreta. Okrećemo se polufinalu Kupa Brodsko-posavske županije, a susrećemo se sa Slogom iz Nove Gradiške-kazao je trener Svačića.