Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
trgovine
(FOTO: iStock by Getty Images)
Od svih država članica EU, samo je u Hrvatskoj 2021. godine, u odnosu na godinu ranije, porasla konzumacija alkohola, pokazuju najnoviji podaci Eurostata.
Analizirali su naime troškove kućanstava pojedine države članice na hranu i alkohol. Podsjetimo, Državni zavod za statistiku ranije je objavio kako je na godišnjoj razini (usporedbom 2022. i 2021. godine) najviše rasla cijena hrane i bezalkoholnih pića (za 19 posto) dok su alkoholna pića skuplja za 5,3 posto.
Što se pak tiče troškova na hranu i alkoholna pića i to u vrijeme kada su 2021. godine bili jeftiniji, Eurostat navodi kako je Hrvatska sedma članica čija kućanstva troše najviše na hranu i alkohol. Popis predvode Rumunjska, Litva, Bugarska, Estonija, Poljska, Slovačka. Nakon nas slijede Latvija te Grčka i Portugal.
Najmanje pak troše Island, Luksemburg i Austrija.
Eurostat zaključuje kako je, u odnosu na 2020. godinu, na razini cijele EU zabilježen pad troška kućanstava na hranu i alkohol, osim u Poljskom i Slovačkoj. S druge strane, tvrde, 2021. godine zabilježen je u najveći pad potrošnje u Grčkoj, Litvi, Hrvatskoj, Estoniji i Sloveniji.
Zanimljivi će biti pak podaci o stanju u Hrvatskoj nakon uvođenja eura.
(IZVOR: www.danas.hr)