SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

ŠAHOVSKI TURNIR “JOSIPOVO 2024“ U RUŠČICI: Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio FM Josip Soldo

PRIJE 1 MJESEC
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | ŠAHOVSKI TURNIR “JOSIPOVO 2024“ U RUŠČICI: Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio FM Josip Soldo  SB Online | ŠAHOVSKI TURNIR “JOSIPOVO 2024“ U RUŠČICI: Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio FM Josip Soldo

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

Šahovski klub „Ruščica” organizirao je u svom prostoru u Ruščici pojedinačni šahovski turnir „Josipovo 2024.” na kojemu je sudjelovalo 14 igrača iz Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije. Nastupili su šahisti iz Ruščice, Starog Slatinika, Pleternice i Brestovca.

Odigrano je 7 kola po  švicarskom sustavu sparivanja,  s tempom 7 minuta po igraču, s  dodatne 3 sekunde za svaki odigrani potez.

Nakon borbenih i zanimljivih partija, prvo mjesto sa 6 bodova osvojio je FM Josip Soldo iz ŠK Ruščica, Drugo mjesto zauzeo je drugokategornik Matej Bušić (5) iz ŠK Brestovac, a treće je osvojio trećekategornik Mijo Nikolić (4,5) boda ŠK Ruščica. Pobjedniku je uručena zlatna medalja[K1]  i umjetnička slika Josipa Majića. Drugoplasirani igrač dobio je srebrnu, a trećeplasirani brončanu medalju. Najbolji kadet bio je Filip Vojvodić sa 4 osvojena boda iz ŠK Brestovac. Treba napomenuti da su pobjednik, drugoplasirani i četvrtoplasirani igrač, prvokategornik Marijan Kanjković (4,5) iz  ŠK Vina Markota, s područja Požeštine.

U ime organizatora, medalje je podijelio predsjednik Šahovskog kluba Ruščica Mato Opačak, koji je kao  državni sudac, sa svojim  pomoćnikom županijskim sucem Antunom Rakićem, korektno odradio sudački posao.