SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

POVIJESNI TRENUTAK ZA HRVATSKU! Rukometašice osvojile broncu i srušile Dankinje bez problema

PRIJE 3 GODINE
TEKST: zagreb.info/zagreb.info

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | POVIJESNI TRENUTAK ZA HRVATSKU! Rukometašice osvojile broncu i srušile Dankinje bez problema SB Online | POVIJESNI TRENUTAK ZA HRVATSKU! Rukometašice osvojile broncu i srušile Dankinje bez problema

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

Bravo, bravo, bravo! Što drugi reći nakon što je Hrvatska pobijedila Dansku 25:19 i uzela povijesnu broncu na Europskom prvenstvu.

Bilo je crnih rupa i danas, no obrana je bila besprijekorna, u nastavku smo Dankinje bez gola ostavili nevjerojatnih 18 minute, te naše cure zasluženo slave.

Sjajno su naše rukometašice otvorile utakmicu, ostavile su Dansku bez gola više od šest minuta, a preko Krsnik i Mičijević stigle su do 3:0. Uzvratile su nam Dankinje, ostavile nas bez gola četiri minute te ulovile priključak. Mučili smo se u napadu, teško pronalazili rupe u obrani Danske, što su naše protivnice znale iskoristiti te su u 12. minuti stigle do prvog vodstva na utakmici (5:4).

Bila je to nova crna rupa u igri Hrvatske gdje smo bez gola bili više od devet minuta, što su Dankinje iskoristile te su serijom 5:0 otišle na plus tri u 17. minuti (7:4). Ruka kao da se skratila našim rukometašicama, pa nismo zabili ni sa sedam metara. Seriju Dankinja ipak smo prekinuli preko Debelić u 20. minuti. Nakon toga uslijedila je nova serija Hrvatske od 4:0 kojom smo u 25. minuti stigli do vodstva 8:7. Mijenjale su se momčadi do kraja poluvremena u vodstvu, da bi se na kraju na odmor otišlo rezultatom 11:11.

Početak drugog poluvremena podsjetio je na početak utakmice te smo vrlo brzo otišli na plus dva (13:11). Igralo se nakon toga gol na gol, sve do 40. minute kada Dankinje serijom 2:0 dolaze do 17:17. No, Hrvatska je nakon toga ponovno sjajna, te u 46. minuti imamo opet plus tri (21:18). Imali smo i nekoliko napada za plus četiri, da bi jedan od njih napokon iskoristili u 51. minuti za 22:18. Nismo tu stali, u 55. minuti prvi put odlazimo i na plus pet (23:18), a u 57. i na plus šest (24:18). Obrana je bila besprijekorna te smo Dankinje ostavili bez gola nevjerojatnih 18 minuta.

(Izvor:zagreb.info)