Društvo

Učenici celjskih osnovnih škola na ljetovanju u brodskom dječjem odmaralištu

Učenici iz pet celjskih osnovnih škola ovoga su ljeta imali priliku ljetovati s vršnjacima iz Hrvatske na brodskom dječjem odmaralištu u Starom Gradu na Hvaru.

Dan planeta Zemlje u Požegi: Što nas „inženjer prirode“ može naučiti o odgovornosti prema jedinom domu koji imamo?
Dan planeta Zemlje u Požegi: Što nas „inženjer prirode“ može naučiti o odgovornosti prema jedinom domu koji imamo?

Učenici iz pet celjskih osnovnih škola ovoga su ljeta imali priliku ljetovati s vršnjacima iz Hrvatske na brodskom dječjem odmaralištu u Starom Gradu na Hvaru. Naime, Grad Slavonski Brod od 2010. godine je prijateljski grad s Gradom Celje te je na temelju dobre suradnje ovoga ljeta omogućio boravak učenika celjskih osnovnih škola u gradskom odmaralištu. Ljetovanje je provedeno u druženju s vršnjacima te upoznavanju povijesti i kulture otoka Hvara, a tijekom svoga boravka posjetili su i Bol na otoku Braču.

Podsjećamo, svake godine brodska djeca osnovnih škola odlaze zimovati u Celje, a ovakvi susreti samo su prilika za sklapanje novih prijateljstava i provođenje nezaboravnih školskih praznika. Cilj ovakvih susreta je omogućiti djeci interakciju, druženje, zabavu i kvalitetno iskorišteno slobodno vrijeme. 

Izvor: Grad Slavonski Brod

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti