Alles - klima uređaji

ORIOVAČKA FIŠIJADA

Društvo

Tomo Kovač iz Cerne skuhao najbolji fiš na natjecanju u Oriovcu

Tomo Kovač iz Cerne skuhao najbolji fiš na natjecanju u Oriovcu

ORIOVA - Mirisi slavonskog fiš paprikaša ovog su se vikenda ponovno proširili Oriovcem, gdje je održano tradicionalno natjecanje u kuhanju ovog ribljeg specijaliteta koje iz godine u godinu okuplja sve veći broj zaljubljenika u dobru hranu i druženje.

Pred stručnim ocjenjivačima svoje je umijeće ove subote, 4. srpnja pokazalo tridesetak ekipa, a nakon napetog kušanja i pažljivog bodovanja, žiri je donio konačnu odluku. Najbolj fiš skuhao je Tomo Kovač iz Cerne. Drugo mjesto pripalo je Ratku Lovriću iz Slavonskog Broda, dok je trećio bio Marko Horvat.

No, fišijada u Oriovcu odavno je više od samog natjecanja. Ova manifestacija prerasla je u pravu slavonsku feštu koja okuplja zaljubljenike u dobru hranu, opuštenu atmosferu i tradicionalne okuse. Posjetitelji su ovog vikenda uživali u vrhunski pripremljenim ribljim specijalitetima, ali i u glazbenim taktovima Jocker Banda.

Organizaciju fišijade potpisuje Športsko-ribolovna udruga "Šaran" uz podršku Općine Oriovac. I ove godine potvrđeno je ono što svi već znaju – fišijada u Oriovcu jedno je od najljepših ljetnih slavonskih okupljanja na koje se vrijedi doći, kušati i družiti, a miris fiš paprikaša još će se dugo pamtiti u ovom kraju.

izvor: orionet.com.hr



Kutjevo d.d. - Kad misliš na graševinu....

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti