Društvo

Situacija u Slavoniji se danas smirila, zabilježen jednoznamenkasti broj novooboljelih

U POSLJEDNJA 24 sata koronavirusom se zarazilo 25 ljudi, što je najmanji broj u posljednjih mjesec dana.

Povodom 30. obljetnice „Oluje“ u Bukovlju odana dužna počast svim poginulim hrvatskim braniteljima
Povodom 30. obljetnice „Oluje“ u Bukovlju odana dužna počast svim poginulim hrvatskim braniteljima

U POSLJEDNJA 24 sata koronavirusom se zarazilo 25 ljudi, što je najmanji broj u posljednjih mjesec dana.

"U posljednja 24 sata na području Brodsko-posavske županije nisu zabilježene nove pozitivne osobe na virus SARS-CoV-2. Zadnji dan bez novooboljelih osoba u Brodsko-posavskoj županiji bio je još 01. srpnja, a tijekom srpnja zabilježene su ukupno 94 pozitivne osobe ili u prosjeku gotovo 5 osoba dnevno. Ukupan broj zaraženih osoba koje imaju prebivalište na području Brodsko-posavske županije od početka epidemije tako i dalje iznosi 147, dok je broj aktivnih slučajeva 65. Hospitalizirane su 3 osobe od kojih je 1 osoba na respiratoru (isto kao i prethodni dan). Pod mjerom samoizolacije trenutno se na području Brodsko-posavske županije nalazi 288 osoba (52 osobe manje u odnosu na prethodni dan)", stoji u priopćenju stožera.

"Tijekom posljednja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek testirana su ukupno 283 uzoraka, što je najviše do sada testiranih uzoraka u jednom danu u KBC-u. Dva su od njih bila pozitivna i oba se odnose na osobe s područja Ispostave ZZJZ Osijek. Ni danas nema novooboljelih među liječnicima i pacijentima KBC-a. Spriječen je daljnji proboj virusa, što pokazuje kako nošenje zaštitne opreme pruža visok stupanj zaštite bolničkog osoblja, ali i pacijenata s kojima dolaze u kontakt", rekao je.

"Na području Virovitičko-podravske županije nema novozaraženih osoba od covida-19, izvijestili su iz Stožera civilne zaštite Virovitičko-podravske županije. U posljednja 24 sata uzeti su uzorci 18 osoba, čime je broj testiranih, na području Virovitičko-podravske županije, od početka epidemije narastao na 1833. U samoizolaciji je ukupno 76 osoba, uključujući i zaražene. Od početka pandemije covid-19 na području Virovitičko-podravske županije 25 osoba je zaraženo koronavirusom. Od toga četrnaest ih je trenutno aktivno, desetero ih se oporavilo, a jedan muškarac je preminuo", objavio je stožer.

"U Vukovarsko-srijemskoj županiji u posljednja 24 sata je 5 novih pozitivnih osoba na covid-19 ( 2 osobe iz Vukovara, 1 iz Starih Jankovaca, 1 iz Nuštra, 1 iz Tovarnika)", objavio je stožer.

"U Požeško-slavonskoj županiji trenutno ima 42 aktivna slučaja zaraze korona virusom (COVID-19). U kućnoj izolaciji nalazi se 41 osoba te je 1 osoba hospitalizirana. Jedna osoba je pozitivna, međutim radi se o importiranom slučaju, odnosno osoba je žitelj Požeško - slavonske županije, no ne nalazi se na području Požeško - slavonske županije, nego Ličko - senjske županije. U samoizolaciji se nalazi 141 osoba. Ukupno je testirano 3168 uzoraka. Tijekom dana će se nastaviti s testiranjem kontakata zaraženih osoba kao i svih suspektnih osoba", kažu iz stožera

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti