Šefica Uskoka Vanja Marušić dala ostavku
Šefica USKOK-a Vanja Marušić dala je ostavku na tu funkciju.

Šefica USKOK-a Vanja Marušić dala je ostavku na tu funkciju. Naime, kako je danas poslijepodne objavio DORH, glavna državna odvjetnica Zlata Hrvoj-Šipek tijekom prijepodneva zaprimila je pisani zahtjev gospođe Marušić za prestankom rada u USKOK-u iz, kako se navodi, osobnih razloga.
“Sukladno odredbi članka 10. stavka 4. Zakona o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta, Glavna državna odvjetnica Republike Hrvatske Zlata Hrvoj-Šipek proslijedila je navedeni zahtjev ministru pravosuđa i uprave s obzirom da ministar pravosuđa i uprave treba dati svoju suglasnost za prestanak rada ravnateljice Ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta”, navodi DORH u priopćenju.
Suradnike je vijest šokirala
Ako ministar Ivan Malenica da svoju suglasnost i kada ona bude zaprimljena u DORH, Hrvoj-Šipek će donijeti odluku o zahtjevu šefice USKOK-a, javljaju još iz Državnog odvjetništva.
Telegramovi izvori iz USKOK-a navode da je Vanja Marušić svojim suradnicima poslala obavijest da odlazi iz obiteljskih razloga. Oni su, priznaju, zbog toga ostali šokirani, a sam USKOK obezglavljen. Već su se, doduše, pojavila i nagađanja da bi USKOK već ovaj tjedan mogao preuzeti jedan od zamjenika glavne državne odvjetnice.
Izvor: Telegram.hr
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Zaboravio suprugu na granici, pa se morao vraćati po nju: 'jesi li ti normalan?'
09:10
MISTERIOZNA SMRT U SLAVONSKOM BRODU: Tijelo 71-godišnjaka pronađeno u kući, policija uhitila jednu osobu
01:13
Lovac LD 'Fazan' iz Slavonskog Šamca odstrijelio rijetkog srndača šubaraša
00:30
Prognoza · Slavonski Brod
Anketa
Uvođenje eura — nakon tri godine, kakav je vaš dojam?
Agro cijene
Izvor: EU AgriData • Tržište: Zagreb
