Oprez na cestama u Austriji. Vozačima rigorozne kazne
Policija u Austriji odsad vam može zaplijeniti auto zbog prebrze vožnje.

Policija u Austriji odsad vam može zaplijeniti auto zbog prebrze vožnje. Mjera je uvedena kako bi se obeshrabrili oni koji ograničenja brzine krše zbog zabave.
Austrija na taj način slijedi primjere Švicarske i Italije gdje slični zakoni omogućuju policiji da zaplijeni aute onima koji prekorače dopuštenu brzinu.
U ekstremnim slučajevima, kad se auto zaplijeni više puta ili ako vozači drastično prekrše dopušteno ograničenje, vozila se mogu i prodati, objavila je ministrica prometa Leonore Gewessler.
U Austriji je ograničenje brzine 50 km/h u naseljima, 80 km/h izvan njih i 130 km/h na autocestama.
U susjednoj Njemačkoj policija ima ovlast zaplijeniti automobil onima koji budu uhvaćeni u uličnom utrkivanju.
Izvor:www.n1info.hr
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Zaboravio suprugu na granici, pa se morao vraćati po nju: 'jesi li ti normalan?'
09:10
MISTERIOZNA SMRT U SLAVONSKOM BRODU: Tijelo 71-godišnjaka pronađeno u kući, policija uhitila jednu osobu
01:13
Lovac LD 'Fazan' iz Slavonskog Šamca odstrijelio rijetkog srndača šubaraša
00:30
Prognoza · Slavonski Brod
Anketa
Uvođenje eura — nakon tri godine, kakav je vaš dojam?
Agro cijene
Izvor: EU AgriData • Tržište: Zagreb
