Nakon što je i sam prebolio koronavirus, gradonačelnik donirao bolnicu
Grad Slavonski Brod donirao je novi respirator, Općoj bolnici „Dr.

Grad Slavonski Brod donirao je novi respirator, Općoj bolnici „Dr. Josip Benčević“ u Slavonskom Brodu.
Novi respirator danas je stigao u prostore Opće bolnice „Dr. Josip Benčević“, a gradonačelnik Mirko Duspara uručio je respirator i zahvalio liječnicima za sve što čine za pacijente, u ovim pandemijskim uvjetima. Nakon respiratora, Odjel za infektologiju Opće bolnice „Dr. Josip Benčević“ uskoro će dobiti i dva nova uređaja. Grad Slavonski Brod je u postupku nabavke Generatore protoka ARIVO2 s grijačem za aktivno ovlaživanje i neutrošivim senzorom kisika za precizno određivanje FIO2 tijekom terapije visokim protokom.
Naravno ovakve akcije su uvijek hvalevrijedne i lijepo je znati da novci poreznih obveznika idu i za nabavku ovakvih aparata za pomoć našim sugrađanima oboljelih od koronavirusa. Gradonačelnik Duspara i sam se liječio u brodskoj bolnici od koronavirusa, i iz vlastitog iskustva uvidio je potrebu za respiratorima. Nadamo se da će se respirator što manje koristiti, odnosno da će ova pandemija proći što prije.

Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Prognoza · Slavonski Brod
Anketa
Novi dizajn SB Online portala mi je:
Agro cijene
Izvor: EU AgriData • Tržište: Zagreb

.jpg)


