HDZ-ov Špicer: To je nedopustivo, to je nešto što stari Brođani nikada neće prihvatiti
Popratili smo, te objavili jučerašnje priopćenje nezavisnih gradskih vijećnica Gradskog vijeća u Sl.

Popratili smo, te objavili jučerašnje priopćenje nezavisnih gradskih vijećnica Gradskog vijeća u Sl. Brodu Slavice Lemaić (braniteljice Sl. Broda) i Anice Radman. "Gradska vlast planira prenamijeniti Vatrogasni dom u dječji vrtić, a vatrogasce izbaciti na ulicu", naslov je priopćenja kojeg možete pročitati OVDJE
Sinoć je u Muzeju Brodskog Posavlja otvorena izložba „Vatru gasi, brata spasi“, bila je to prilika da pitamo HDZ-ovog gradskog vijećnika Hrvoja Špicera, kako on komentira ovu temu, s obzirom na to da je nekoliko puta u Gradskom vijeću govorio o slavonskobrodskom DVD-u.
"Više sam puta u Gradskom vijeću kao gradski vijećnik upozoravao situaciju, derutno stanje vatrogasnog tornja. Riječ je o jednoj od najljepših građevina našeg grada. Ona je simbol našeg grada. Dok sam bio malo dijete otac me vodio na toranj, gdje smo gledali grad i okolinu, zašto ja to danas ne bi mogao sa svojom djecom? Zašto to ne bi mogli urediti na način da sav bogati materijal bude u stalnom postavu kojeg će vatrogasci tamo predstaviti, gdje će moći biti turisti.
Ako gradonačelnik već i hoće u komercijalne svrhe dati takav prostor i to se može. Postoji mala sala i velika sala, tko nije bio tamo, nije vidio najljepši pogled na Sl. Brod. Tako da po meni bi bila velika greška, ravno kulturocidu, ako je istina da netko planira iseliti vatrogasce s tog područja. To je nedopustivo, to je nešto što stari Brođani nikada neće prihvatiti", kazao je HDZ-ov Hrvoje Špicer.
I ako se ova priča vodi oko slavonskobrodskog DVD-a, predsjednik istoga Đuro Kokanović nije htio pretjerano komentirati ovu temu.
"Nažalost neću ništa sada reći, jer u nedjelju imamo svečanu sjednicu, finale ovoga našeg obilježavanja 150. obljetnice. Nakon toga ćemo pričati. Bit ćemo pametniji", kazao je Kokanović.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
.webp)
Prognoza · Slavonski Brod
Anketa
Novi dizajn SB Online portala mi je:



