SB Online | Za vikend se uživalo u dobroj košarci SB Online | Za vikend se uživalo u dobroj košarci

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Ovaj vikend u Slavonskom Brodu odigran je pripremni košarkaški turnir za kadete. Na turniru uz domaćine KK Brod sudjelovale su ekipe KA Osijek i Bosco iz Zagreba.

U prvoj utakmici u subotu sastali su se KK Brod i KA Osijek. U zanimljivoj utakmici slavili su gosti iz Osijeka sa 76:70. Utakmica je na početku pripala Osječanima te su nakon prve četvrtine vodili s jedanaest koševa razlike. Na poluvrijeme se otišlo s prednosti s pet koševa razlike za KA Osijek. U drugom poluvremenu košarkaši KK Brod su bili ravnopravan suparnik te su u jednom trenutku i rezultatski vodili. Do kraja utakmice iskusnija i fizički jača ekipa Osijeka rutinski je privela utakmicu kraju, te slavila s konačnih šest koševa razlike. Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Tolić iz KK Brod koji je zabio 29 koševa.

U drugoj utakmici sastali su se KK Bosco i KA Osijek. U rastrganoj utakmici slavili su gosti iz Zagreba. Veći dio utakmice vodili su Osjećani ali na kraju su slavili košarkaši KK Bosca. KA Osijek pokazala se kao jedna jako dobra ekipa, te kad su kompletni mogu parirati bilo kojoj ekipi. Kako su Osječani igrali dvije utakmice za redom nisu mogli u ovoj utakmici dati maksimum te su izgubili rezultatom 86:69. Kod ekipe KA Osijek najviše se svidio Pudar, ali niti ostali ne zaostaju te zajedno čine jednu jako dobru momčad.

U nedjelju su svoju utakmicu odigrali KK Brod i KK Bosco. Slavili su Zagrepčani sa 87:66. Ekipa Bosca pokazala se kao tvrd orah za domaćine, te su cijelo vrijeme utakmice vodili i na kraju slavili s 21 koš razlike. U ekipi KK Bosco igraju i dva Brođanina Malik Ndiaye Cvijanović i Filip Sivrić koji su pokazali da će biti odlična pojačanja za Bosco. U ekipi KK Brod najbolji strijelac j opet bio Ivan Tolić. U drugom poluvremenu trener domaćina Rimac dao je priliku svim košarkašima s klupe te se to pokazalo kao dobar potez jer su upravo ti dečki dobili zadnju četvrtinu. Rimac u ekipi Broda ima širinu što će biti ključno u prvenstvu što zbog samog prvenstva, što zbog pandemije koronavirusa jer bi upravo ta širina klupe u pojedinim trenucima mogla biti ključna.