SB Online | Danas odigrane tri utakmice SB Online | Danas odigrane tri utakmice

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Danas su se u Sportskoj dvorani Vijuš odigrale tri košarkaške utakmice. Sve tri utakmice odigrali su košarkašice i košarkaši KK Brod-a.

Prvi na parket u jutarnjim satima izašli su dečki iz KK Broda i KK Županja i to u kategoriji U 13. Slavili su gosti iz Županje s 40:36. U izjednačenoj utakmici više sreće i spretnosti imali su košarkaši iz Županje. Na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom 19:19. Nastavak utakmice donio je istu igru obje momčadi kao i u prvom poluvremenu, te je pobijedila sretnija ekipa. Kod košarkaša trenera Bitunjca najviše poena postigao je Igor Stanković 17, on je ujedno bio najbolji strijelac utakmice. Kod gostiju najefikasniji bio je Bušić s 14 koševa.

U drugoj utakmici sastali su se pretkadeti KK Broda-a i BŠK-a. U gradskom derbiju slavili su košarkaši trenera Rupčića s 68:58. U utakmicu su bolje ušli košarkaši BŠK-a te nakon prve četvrtine vodili s 28:9. KK Brod je drugu četvrtinu odigrao odlično te dobio sa 26:11, tako da se na poluvrijeme otišlo s 39:35 za BŠK. U nastavku susreta svojom agresivnošću i boljom igrom KK Brod je uspio nadoknaditi minus te slavio sa završnih deset poena razlike. Najbolji igrač i strijela utakmice bio je Sudić s 28 postignutih poena, i Nužda s 20. Kod BŠK-a najučinkovitiji bili su Orešković s 18 i Špehar sa 17 poena.

Kao treća utakmica ujedno i poslastica dana odigrala se utakmica seniorki A1 lige za žene. Sastale su se košarkašice domaćeg KK Brod i ŽKK Koprivnica. U zanimljivoj utakmici slavile su domaće cure s 83:69. Na početku utakmice vidjelo se da će utakmica biti "tvrda" i da će si igrati koš za koš. Prvi četvrtinu dobile su gošće iz Koprivnice s 22:19. Do poluvremena utakmice nove cure kod Brođanki Rimac i Kujundžić uz standardno dobru Novak uspjele su predvoditi momčad do prednosti od 6 koševa razlike. U nastavku košarkašice trenera Rimca "tukle" su se za svaku loptu te na kraju slavile. Gošće iz Koprivnice su pokazale da su solidna ekipa koja ako bude ovako igrala ne moraju se bojati i siguran sam da će biti tvrd orah svim momčadima. Najbolja kod domaćina bila je Rimac s 27 poena a u stopu ju je pratila Nina Novak s 20 postignutih poena. Kod gošći najučinkovitija bila je Mihalić s 21 postignutim poenom.